
Tesla Model 3: de langverwachte prijzen
Model 3 Long Range Dual Motor AWD en Performance als eerste in de verkoop
Misschien wel de belangrijkste prijsaankondiging van het jaar: de prijzen van de nieuwe Tesla Model 3. Tesla trapt af met de Model 3 Long Range Dual Motor AWD en een zeer snelle Performance-variant. De levering start in februari 2019.
Maximaal 544 kilometer
De Tesla Model 3 Long Range AWD krijgt een WLTP-reikwijdte van maximaal 544 kilometer. Deze uitvoering kost op z’n minst 58.800 euro. De Performance-versie van de Model 3 begint bij 69.700 euro. Niet echt een koopje dus. In een later stadium moet een Model 3 Mid Range-variant volgen. Mogelijk duikt die wél onder de grens van 50.000 euro. In Nederland vooral relevant vanwege 4 procent bijtelling. Tesla doet geen uitspraken over de accucapaciteit van de Model 3. Mogelijk heeft de Long Range-versie 74 kWh en de Mid Range – die later komt – een accucapaciteit van 62 kWh.
Prijzen Tesla Model 3 in het kort:
- Tesla Model 3 Long Range Dual Motor AWD: 58.800 euro
- Tesla Model 3 Long Range Dual Motor AWD Performance: 69.700 euro
Vijf kleuren, drie wielformaten
Tesla levert de Model 3 standaard in de kleur Solid Black. De kleuren Midnight Silver, Deep Blue, Multi Coat Red, Pearl White hebben een meerprijs. Aero-wielen in de maat 18-inch zijn standaard. Optioneel zijn 19-inch Sport-wielen of zelfs 20-inch exemplaren. Die laatste zijn standaard op de Performance-versie.
Snelle sprinter!
Deze Performance-versie van Model 3 is de snelste auto in zijn klasse. Hij sprint bijvoorbeeld in slechts 3,5 seconden naar 100 km/u. De Long Range Dual Motor AWD heeft 4,8 seconden nodig. De Performance-variant wordt alleen met Long Range batterij geleverd en heeft een actieradius van 530 kilometer (WLTP). Met het Performance-pakket haalt de Model 3 een topsnelheid van 250 km/u versus 233 km/u voor de normale Long Range-variant. De Performance-versie – die ook een Track Mode heeft – is te herkennen aan een koolstofvezel achterspoiler, 20-inch performance wielen, aluminium pedalen en rode remklauwen.
Autopilot-hardware standaard
De Model 3 beschikt standaard over Autopilot-hardware. Met de Enhanced Autopilot-optie, die 5.300 euro kost, zal Model 3 de snelheid aanpassen aan de verkeersomstandigheden, binnen een rijstrook blijven, zelf parkeren in een parkeerplaats en kunnen worden opgeroepen in en uit een krappe ruimte. Actieve veiligheidsfuncties zoals een automatische noodremfunctie, Forward Collision Warning en Side Collision Warning zijn standaard.
Premium interieurpakket
Tesla levert de Model 3 met een premium interieurpakket (zwart of wit), bestaande uit verwarmbare en twaalfvoudig elektrisch verstelbare voorstoelen, vier USB-poorten, docking voor twee smartphones, 14-surround luidsprekers en automatisch dimbare, elektrisch inklapbare, verwarmde zijspiegels. Connectiviteit is standaard inbegrepen voor een jaar en bevat satellietkaarten met live verkeersvisualisatie, Spotify en draadloze updates via Wi-Fi en mobiel.
Toegang tot Superchargers?
Alle Model 3-klanten hebben pay-per-use toegang tot het wereldwijde Supercharger-netwerk; er zijn meer dan 430 Supercharger-locaties met meer dan 3600 Superchargers in Europa en het aantal groeit voortdurend. In Europa wordt Model 3 geleverd met een ingebouwde CCS-oplaadpoort voor compatibiliteit met snellaadnetwerken van derden.
450.000 reserveringen
Tesla heeft ongeveer 450.000 reserveringen voor de Model 3 op zak. Mensen die een auto hebben gereserveerd, kunnen eventueel een definitieve bestelling plaatsen. Een reservering kan altijd worden geannuleerd. Je krijgt de aanbetaalde 1.000 euro dan gewoon terug. De levering start zoals gezegd in februari 2019. De levering hangt overigens wel af van de reserveringsdatum, bezorglocatie en configuratieopties.
Specificaties Tesla Model 3 Long Range Dual Motor All-Wheel Drive
- Batterij Long Range
- 0-100 km/u in 4,8 sec
- Bereik (WLTP): 544 km
- Drive: Dual Motor All-Wheel Drive
- Zitplaatsen: 5 volwassenen
- Wielen: 18″ of 19″
- Gewicht: 1.847 kg
- Laadruimte: 425 liter
- Displays: Centraal touchscreen van 15”
- Supercharging: Betaling per gebruik
- Garantie
- 4 jaar 80.000 km
- 8 jaar 192.000 km
Specificaties Tesla Model 3 Long Range Dual Motor All-Wheel Drive Performance
- Batterij: Long Range
- 0-100 km/u in 3,7 sec
- Bereik (WLTP): 530 km
- Drive: Dual Motor All-Wheel Drive
- Zitplaatsen: 5 volwassenen
- Wielen: 20″ Performance-velgen
- Gewicht: 1.847 kg
- Laadruimte: 425 liter
- Displays: Centraal touchscreen van 15”
- Supercharging: Betaling per gebruik
- Garantie
- 4 jaar 80.000 km
- 8 jaar 192.000 km
Ik ben het volledig eens met de reactie van H.Kart. Het is voor mij ook een tegenvaller dat de LR 2WD niet leverbaar is en met name vanwege dat de prijs boven de 50000 euro komt. Bovendien rijd ik nu een audi met Adaptive cruise control. Dat was een optie van 600 euro. Als ik in de tesla deze optie wil moet ik autopilot nemen voor 5300 euro. Ik wil eigenlijk alleen maar adaptive cruise control. Moet niet zo moeilijk zijn om dat in de software te activeren voor een kleine meerprijs zou men denken.
Al met al heeft het mij aan het denken gezet dat ik ook eens moet gaan kijken naar alternatieve voor model 3. Ik heb in maart 2016 een reservering gemaak net als vele anderen. Tesla zou wel eens wat extra kunnen doen voor deze geduldige klanten in Nederland.
Lekker belofte nakomen. Ik wacht nog wel even een jaartje (of hoe lang het duurt) tot de standaard versies beschikbaar komen als de houdbaarheid van de aanbetaling dat toelaat. Voorlopig lekker door dieselen en stekkers met m.n hybride (privé) à € 0,19 per kilometer…
Mochten er tegen die tijd andere merken een concurrerende aanbieding hebben stappen we alsnog van de Tesla reservering af.
Ik mag eindelijk mijn Tesla bestellen maar de Tesla die ik altijd wilde staat er niet (meer) bij. Ik wil de Long Range (LR) 2WD maar kan dus alleen de LR 4WD (of de Performance) bestellen. De LR 2WD is van het menu geschrapt terwijl ik net aan het voorgerecht ben begonnen. Ik heb geen 4WD nodig en ik wil de prijs van de auto niet teveel over de € 50.000 vanwege de 2019 bijtellingsregels. De geavanceerde auto pilot wil ik daarom ook liever na aankoop als accessoire aanschaffen om er zodoende geen 22% bijtelling over te hoeven betalen. Tesla rekent als achteraf accessoire echter € 2100 extra (€ 7400 ipv € 5300) voor deze optie die ongeveer met een muisklik geregeld kan worden. Dat is extra flauw omdat dit probleem er alleen is omdat ze in 2019 leveren in plaats van 2018.
Al met al word ik nu in een duurdere 4WD gedrukt in een duurder belastingklimaat. Daarnaast is deze versie minder efficiënt en betaal ik na 2020 meer wegenbelasting.
Ik heb Tesla gebeld en gevraagd wanneer de LR 2WD dan beschikbaar komt maar krijg als antwoord dat men niks weet. Ik kan dus ook niks plannen qua aankoop in later stadium. Ondertussen rij ik nu met mijn huidige hybride in de 22% terwijl ik keurig op tijd een mooie Tesla optie heb genomen. Ik weet dus totaal niet waar ik aan toe ben.
En Tesla zou haar klanten als waardering van hun geduld minimaal tegemoet kunnen komen door de geavanceerde auto pilot als achteraf accessoire te leveren voor € 5300 (scheelt iedereen € 500 netto per jaar).